• Kredyty Frankowe – Zakończ problem spłaty Swojego kredytu

  • Rozwód – Nowy etap w rodzinnych relacjach

  • Rekompensata za pracę w warunkach szczególnych – większa emerytura nawet o 600 zł

Pan Marian mieszkaniec powiatu lubartowskiego ubiegał się  w ZUS  o dodatek do emerytury  w postaci rekompensaty z tytuły pracy w warunkach szczególnych za pracę w Garbarni.

Pan Marian przez ponad 16 lat pracował w garbarni jako garbarz, brygadzista i operator suszarni, zajmował się przygotowywaniem kleju do skór i przy klejeniu skór.

Mieszkaniec Radzynia Podlaskiego zaciągnął w Banku kredyt w wysokości 70 tys. zł. na zakup samochodu. Wysokie oprocentowanie oraz koszty prowizji spowodowały, że  musiał oddać do Banku kwotę  100 000 zł.

Jednak teraz to Bank musi oddać mieszkańcowi Radzynia 30 tys. wraz z odsetkami- tak zdecydował Sąd w Radzyniu Podlaskim w wyroku wydanym w dniu 17 grudnia 2015r.

Pani Helena, 70 letnia mieszkanka powiatu lubartowskiego, cierpi na chorobę psychiczną oraz wielokrotnie przebywała w szpitalu psychiatrycznym. Komisja lekarska ZUS uznała ją za osobę całkowicie niezdolną do samodzielnej egzystencji.  Choć Pani Helena nie potrafi wykonać najprostszych czynności, okazało się, że na jej nazwisko w kilku bankach zostały zaciągnięte kredyty łącznie na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Pani Ewa prowadzi aptekę w powiecie lubartowskim. Przez ponad 2 lata dokonywała zakupu leków w jednej hurtowni farmaceutycznej. Każdego  miesiąca zakupywała leki w tej samej  hurtowni za kwotę ok. 60 tys. Hurtownia przyznała jej rabat w wysokości 8,5 %, dzięki czemu Pani Ewa mogła sprzedawać leki w swojej aptece po niskich cenach ku zadowoleniu swoich klientów głównie mieszkańców wsi.

Pan Paweł  stolarz z Radzynia Podlaskiego zaciągnął w Banku kredyt na zakup auta dla małżonki. Umowa kredytu została zawarta w salonie samochodowym, w którym małżonkowie wybrali samochód. Małżonkowie informowali pracowników salonu samochodowego, że szukają samochodu  rodzinnego- niedużego i ekonomicznego.